Všeobecné informace

Florida je stát ležící na stejnojmenném poloostrově na jihu USA. Do unie vstoupila 3. března 1845 jako 27. stát v pořadí.

Tento poloostrov byl objeven španělskými námořníky v době velikonočních svátků, kterým se ve španelštině říká „Pascua Florida“. Své jméno tak získal ze španělského přídavného jména „florida“, tedy„květinový“. Symbolem tohoto státu je pelikán. Hlavním městem Floridy je Tallahassee, ovšem nejznámějším městem je bezpochyby Miami. Je proslulé svou typickou dominantou vysokých mrakodrapů a vyhlášenými nočními kluby. Miami po setmení skutecně žije a ulice jsou stále plné turistů i místních.

V létě stoupají teploty často nad třicet stupňů, noci jsou velmi teplé a i teplota moře se pohybuje okolo třicítky. Pokud jde o přírodní zajímavosti, národním parkem, který si nesmíte nechat ujít, jsou mokřiny Everglades.

Přezdívka státu: Sunshine State - Sluneční stát
Hlavní město:     Tallahassee
Největší mesto:  Miami
Rozloha:             170 451 km čtverečních (5. místo v USA)
Počet obyvatel:  18 801 310 (4. místo v USA)
Šířka:                   260 km
Délka:                  800 km

NAPLES, město ležící v Mexickém zálivu v jihozápadní části Floridy, je světově vyhlášenou metropolí prvotřídních nákupů, jedinečné kultury a sofistikovaného gurmánství. Ale také je cenově dostupnou rodinnou destinací, vyhledávanou milovníky přírody a pláží.  Fifth Avenue South a Third Street South jsou středem nákupů v historickém centru Naples, kde se nachází velké množství uměleckých galerií, originálních butiků a obchodů s bytovým designem. V centru Waterside najdete značky jako Hermes, Louis Vuiton, Ti)any & Co., Burberry a mnoho dalších. A když příjde čas oběda, příjemného drinku či skvělé večeře, díky své přímořské poloze má Naples rozhodně co nabídnout. Užijte si skvěle připravené jídlo s výhledem na západ slunce za horizont Mexického zálivu nebo si vyberte honosný rezort či stylový moderní bar. Večeřet můžete také přímo na vodě – stačí se nalodit na večerní plavbu na jachtách Naples Princess nebo Marco Island Princess. Ikonou města je „Naples Pier“ – molo, které přitahuje všechny, kdo si ještě více než večeři chtějí vychutnat krásný výhled. Na pláži Vanderbilt odložte boty a smočte si nohy ve vlnách, omývajících jemný bílý písek s milionem mušlí. Není divu, že pláže v Naples byly roku 2011 zařazeny mezi TOP pláže USA. Stoly na piknik a dětská hřiště dělají z Lowdermilk Park populární místo pro rodiny. Vedle pláží najdou rodiny dostatek zábavy také v Dětském muzeu Golisano nebo v The Naples ZOO. Zchladit se v horké letním dni můžete v Sun-n-Fun Lagoon – vodním světe plném tobogánu a fontán. A všichni členové rodiny si užijí objevování opuštěných ostrovu mezi klikatými vodními cestami při vyjížďce na pronajatém motorovém člunu. Výlety s průvodcem garantují setkání s hravými delfíny a kapustňáky. Perfektním relaxem a sportem zároveň je pronájem kajaku a kánoí poblíž Paradise Coast Blueway, síte vodních chodníčku. Téměř 90 golfových hrišt řadí okres Collier, jehož centrem je právě Naples, mezi oblasti s nejvyšším počtem jamek na obyvatele v USA. Množství veřejných a polosoukromých klubu nabízí lákavá hřiště, která naplno využívají svého tropického prostředí. Při hře golfu tak můžete pozorovat třeba aligátory, mořské orly, volavky či orly bělohlavé.

Zvětšit mapu